Hlavní obsah
 

George Clooney září v satirické sérii Hlava 22

Román Josepha Hellera Hlava 22 inspiroval vznik stejnojmenného seriálu. Satira o šílenství války vznikla v internetové společnosti Hulu a má premiéru 17. května na Hulu, HBO a HBO GO.

 
George Clooney září v satirické sérii Hlava 22

Minisérie z druhé světové války bude mít jen šest dílů. Christopher Abbott hraje Yossariana, vojenského pilota, který se snaží uniknout z armády. Hlava 22 mu to ale neumožňuje. Kdykoli voják prohlásí, že je blázen, aby byl uvolněn ze služby, dokazuje tím, že vlastně blázen není, protože jen blázen by chtěl ve službě pokračovat.

George Clooney v Hlavě 22

Foto: Hulu

V traileru vidíme George Clooneyho jako plukovníka Scheisskopfa nebo Hugha Laurieho, který omylem vejde do haly plné nacistických vojáků. V dalších rolích si zahráli Kyle Chandler (Cathcart), Giancarlo Giannini (Marcello), Daniel David Stewart (Milo), Rafi Gavron (Aarfy), Graham Patrick Martin (Orr) nebo Grant Heslov (Daneeka).

Hugh Laurie

Foto: Hulu

George Clooney je mimo jiné také výkonným producentem série a částečně se podílel i na režii společně s Ellen Kurasovou. V poslední době už hvězda tolik nehraje ve filmech a stále častěji zkouší režii. Natočil filmy jako Suburbicon, Památkáři a Tvrdé palice. Jako režisér je zatím přijímán dost rozporuplně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků