Hlavní obsah
Royal Republic ze Švédska působili jako rock´n´rolloví kabaretiéři. Foto: Jan Šída

Festival Mighty Sounds drží laťku nahoře

Na táborské letiště Čápův dvůr se o víkendu jako každoročně sjeli vyznavači ska, reggae, punku, punk rocku, rockabilly či psychobilly na čtrnáctý ročník festivalu Mighty Sounds. Ten se letos koná od 13. do 15. července.

Royal Republic ze Švédska působili jako rock´n´rolloví kabaretiéři. Foto: Jan Šída
Festival Mighty Sounds drží laťku nahoře

Hlavní hvězdy akce, švédští Royal Republic, nehrají nikterak tvrdě, přesto jejich živelný a místy i kabaretní rock’n’roll s muzikanty oblečenými v blyštivých sakách přitáhl v sobotu večer pod pódium slušný počet fanoušků. Kdo pozorně poslouchal, mohl v jejich hudbě dešifrovat i citace z tvorby AC/DC či Metalliky.

Mad Sin, němečtí psychobillyoví králové z Berlína, do rámce festivalu zapadali mnohem lépe. Tělnatý zpěvák Koefte sice ztratil svůj typický kartáč na hlavě, mrštnost mu však zůstala. Fanoušci kapely rozhodně nebyli z výkonu muzikantů zklamaní.

Berlínské Mad Sin táhl hlavně těžkotonážní zpěvák Koefte.

Foto: Jan Šída, Právo

Jamajské reggae dovezli veteráni Inner Circle. V letní hvězdnaté noci nutily houpavé rytmy lidi do tance a vzduch provoněla atmosféra exotických dálek a travin.

Exotiky se fanoušci dočkali také u kapely Prison Of Blues. Našinec znalý školní poezie byl zvyklý na to, že loď z daleké Jávy přiváží čaj a kávu, v tomto případě se ale dočkal šťavnatého psychobilly. Kvartet ho sázel od podlahy a kytarista s image právě vzbuzeného zombie dodával hudbě na uvěřitelnosti.

Tu nepostrádali ani polští veteráni Dezerter, kteří jí docilovali syrovým a léty prověřeným punkem. Iron Reagan z jižanské bašty Richmondu ve Virginii si jí doslova vynutili mixem thrash metalu a dřevního hardcoru, ruští What We Feel pak nekompromisním soundem zahuštěným dvojicí chrličů slov i nostalgickou garmoškou.

Inner Circle dovezli z Jamajky houpavé reggae.

Foto: Jan Šída, Právo

Domácí scénu, byť byla v menšině, hájili statečně punk-rockoví matadoři Totální nasazení, opět se dvěma kytarami, ska-punkoví Discoballs, kteří nasadili do první linie novicku za mikrofonem Míšu, a Nano, jež předvedli akustický set jen v triu, bez bicích. Fast Food Orchestra rozdováděli lidi odpíchnutým ska music, Saints and Sinners chlapácky uřvaným oi! a Lvmen je ohlušili zvukovou stěnou.

Mighty Sounds už dávno vstoupil do první ligy českých festivalů. A je potěšitelné, že vysoko nasazenou laťku dokázal udržet.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků