Hlavní obsah
Moderátor Ondřej Brzobohatý Foto: Benedikt Renč

Do ankety Český slavík přišlo přes 100 000 hlasů

Do letošního ročníku hudební ankety Český slavík Mattoni už přišlo přes 100 000 hlasů. Hlasovací stroje se zastaví v neděli o půlnoci, výsledky budou oznámeny v přímém přenosu z pražské Státní opery na TV Nova 24. listopadu. Moderátorem večera bude Ondřej Brzobohatý, informoval Jaroslav Těšínský z pořádající agentury Musica Bohemica.

Moderátor Ondřej Brzobohatý Foto: Benedikt Renč
Do ankety Český slavík přišlo přes 100 000 hlasů

"S počtem hlasujících jsme spokojeni, je to slušné číslo," uvedl Těšínský. V loňském ročníku přišlo 110 614 hlasů, což je asi o 28 000 méně než rok předtím.

Počet bodů za obdržené hlasy rozhodne o tom, kdo vyhraje v kategorii Zpěvák, Zpěvačka a Hudební skupina. Oceněni budou interpreti také ve vedlejších kategoriích - Skokan roku, Objev roku a Slavíci bez hranic, v soutěži o nejoblíbenějšího slovenského interpreta v České republice.

Anketa Český slavík Mattoni vstupuje do dalšího ročníku se dvěma novinkami. Pořadatelé mění pravidla kategorie Objev roku a vzniká nová cena nazvaná Hvězda internetu. Objev roku letos poprvé místo veřejnosti vybrala odborná porota, jména tři vybraných interpretů, pro které bude možné hlasovat, oznámí pořadatelé ankety 19. listopadu. V této kategorii se bude hlasovat až do poloviny přímého přenosu slavnostního vyhlášení.

Vítězi ankety Český slavík se v hlavních kategoriích loni stali Karel Gott, Lucie Bílá a skupina Kabát, všichni zvítězili už popáté za sebou. Absolutním vítězem soutěže a držitelem titulu Zlatý slavík byla stejně jako předloni Lucie Bílá, která dostala 42 242 bodů. Gott, Bílá i Kabát jsou v průběžných nominacích i letos.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků