Hlavní obsah

Depeche Mode vystoupí v Sazka Aréně

V Praze v pondělí vystoupí britská kapela Depeche Mode. V Česku je už popáté a tentokrát zahraje v Sazka Aréně.

Depeche Mode vystoupí v Sazka Aréně

Koncert je vyprodaný, ale pro skalní fanoušky ještě stále existuje možnost koupit lístky na černém trhu nebo si zajet za skupinou 11. června do Bratislavy. Evropské turné začalo třináctého ledna v německých Drážďanech. V Praze se jako předkapela představí Bravery.

Vzestupy a pády

Depeche Mode prošli v devadesátých letech bolestivou očistnou kůrou. Nejenže je opustil čtvrtý člen Alan Wilder, své peklo na zemi zažil i zpěvák David Gahan. Kdo by si byl pomyslel, že chlapci z anglického Basildonu, kteří v roce 1981 tak přesvědčivě a současně skromně vystoupili s písničkou Just Cant Get Enough v televizním pořadu Top Of The Pops, budou mít pár let poté obrovský úspěch, ale také velké těžkosti.

Gahan si je způsobil morální neukázněností a slabou vůlí. Zamiloval se do alkoholu a drog a vedle toho jej postihly dvě srdeční slabosti. "Před deseti lety jsem se dostal do nejmizernější situace, jakou si člověk dokáže představit. Všechno mi unikalo, nic jsem nezvládal a nebyl jsem schopen pracovat pro kapelu ani pro sebe. Musel jsem sebrat sílu, vynadat si a pobídnout se, abych to překonal," říká dnes.

Dal se dohromady, a když loni na podzim vycházelo album Playing The Angel, na kterém se kapela vrátila ke svým temným synthipopovým kořenům, vypadalo to, že na světě není spokojenější soubor.

Depeche Mode prodali celosvětově již více než 40 miliónů svých desek. Nahrávají je již pětadvacet let, první společná vyšla v roce 1981 pod názvem Speak and Spell. 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků