Hlavní obsah
Phil Lesh Foto: Robert Galbraith/Files, Reuters

Baskytarista Grateful Dead má rakovinu

Rockový hudebník Phil Lesh, který patřil k zakládajícím členům kultovní americké kapely Grateful Dead, trpí rakovinou močového měchýře. Pětasedmdesátiletý baskytarista to uvedl v pátek večer v prohlášení s tím, že ze zdravotních důvodů ruší dva plánované říjnové koncerty.

Phil Lesh Foto: Robert Galbraith/Files, Reuters
Baskytarista Grateful Dead má rakovinu

Lesh, který nyní vystupuje se skupinou Phil Lesh & Friends, upřesnil, že mu lékaři chorobu diagnostikovali počátkem tohoto měsíce. Nyní na klinice ve městě Scottsdale v Arizoně podstupuje vyšetření, než mu lékaři chirurgicky nádory odstraní.

"Mám velké štěstí, že podle lékařských zpráv nádory nejsou agresivní a nic nenaznačuje tomu, že by se dále šířily," uvedl Lesh rovněž v prohlášení. Hudebník věří, že se bude moci vrátit k běžným aktivitám dva týdny po operaci.

Skupina Grateful Dead vznikla v roce 1965 v San Francisku a působila až do smrti svého kytaristy a mluvčího Jerryho Garcii v srpnu 1995. Byla jedním ze symbolů éry hippies, když si za 30 let hraní vytvořila početnou základnu věrných fanoušků. Takzvaní Deadheads kapelu často následovali od jedné zastávky jejího takřka nepřetržitého turné ke druhé. Někteří z nich tak navštívili stovky koncertů ze zhruba 2300, jež skupina odehrála.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků