Hlavní obsah
Anna Geislerová při diskuzi na LFŠ. Foto: ČTK

Anna Geislerová dávala lekce filmu na Letní filmové škole

Letní filmová škola v Uherském Hradišti za polovinou. V pondělí nastoupila na scénu Anna Geislerová v rámci programu stanu Respektu. Dávala lekce filmu. Dalšími hosty byli Jan Jílek, Bohdan Karásek či Vít Klusák v diskuzi po promítání letošní dokumentární senzace V síti.

Anna Geislerová při diskuzi na LFŠ. Foto: ČTK
Anna Geislerová dávala lekce filmu na Letní filmové škole

Režisér Klusák odpovídal na všechny dotazy ohledně natáčení a osvěty, která probíhá po uvedení dokumentu do kin. Zmiňoval se též o verzi 18+, jež byla dodatečně vytvořena pro dospělé publikum a v níž nejsou skryty ani nejkontroverznější záběry.

„Verze 18+ vznikla z důvodu, že řada diváků uváděla, že jim až v polovině filmu došlo, že ty naše herečky kostičkovaný rastr nemají. Tak jsme si řekli, že, když na to má někdo žaludek, tak to uděláme,” vysvětlil režisér a dále se zmínil o edukativních programech, které spoluvytvářeli pro děti, rodiče, učitele i predátory.

Odpolední atmosféru ovlivnilo deštivé počasí. Stan České televize divákům nabízel interaktivní přednášku pod názvem Jak se pečou online projekty, v níž ukazoval digitální kampaně. Poté prezentoval nový dokument o Boženě Němcové. V Kině Hvězda souběžně promítali němý film s živou hudbou Buster Keaton 3: Rozvíjení postav, nesmyslu a média.

Složitost partnerských vztahů a rozjímání třicátníků o životě zachytil režisér Bohdan Karásek ve snímku Karel, já a ty, jehož projekci Letní filmová škola zahrnula do podvečerního programu.

Večer festival nabídl projekci francouzsko-polského filmu Corpus Christi o hříchu a vykoupení v režii Jana Komasy. Odlehčenější program zajišťovala kapela Hazafele, která roztančila publikum slováckými, maďarskými a romskými písněmi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků