Hlavní obsah
Kapela Korben Dallas a Aneta Langerová. Foto: Supraphon/Tomáš Benedikovič

Aneta Langerová s Korben Dallas. Konečně

Když Aneta Langerová a členové slovenské skupiny Korben Dallas dávali v zimě název svému EP, nemohli tušit, jaký nový význam získá. Pojmenovali ho Konečně. V té době vyjadřovalo radost z toho, že jejich několikaletý hudební flirt vedl ke vzniku šesti písniček a společnému turné. Koncerty i vydání nahrávky bylo nakonec nutné kvůli koronaviru posunout, jejich čas přichází až nyní.

Kapela Korben Dallas a Aneta Langerová. Foto: Supraphon/Tomáš Benedikovič
Aneta Langerová s Korben Dallas. Konečně

„Děkuju klukům z Korben Dallas za příležitost udělat si společný československý výlet, a spojit tak naše světy do jednoho. Mluvíme stejným jazykem, hudbou, a konečně nastal čas, kdy se můžeme vydat do českých a slovenských měst a naše písně si zahrát a zazpívat,“ říká Langerová.

O nahrávání, mix i produkci se postaral kytarista Korben Dallas Ľuboslav Petruška. „Album je výjimečné po všech stránkách. Tím, jaké jsou na něm písničky. Tím, že jsme jeho preprodukci věnovali mnohem více pozornosti než obvykle. Tím, jak a kde jsme ho nahrávali. A dokonce i tím, že díky koronaviru jsme si ho ještě před vydáním mohli poslechnout vícekrát, než je obvykle možné, neboť na svou chvíli čekalo hotové několik měsíců,“ říká.

Kolekce vyšla 3. července v digitální distribuci. Fyzický nosič bude možné zakoupit až na koncertech. První společné vystoupení proběhne 1. srpna v rámci festivalu Prázdniny v Telči.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků