Hlavní obsah
Adele Foto: Profimedia.cz

Adele byla loni nejpopulárnější zpěvačkou světa

Sedmadvacetiletá britská zpěvačka Adele byla loni celosvětově nejposlouchanějším hudebníkem světa. Informovala o tom Mezinárodní federace hudebního průmyslu (IFPI). Druhou příčku zaujal 24letý britský zpěvák Ed Sheeran a třetí skončila 26letá americká popová hvězda Taylor Swiftová, která vládla předchozímu roku.

Adele Foto: Profimedia.cz
Adele byla loni nejpopulárnější zpěvačkou světa

Adelino poslední album s názvem 25 vyšlo koncem listopadu a už se ho prodalo na 15 miliónů kusů. IFPI však vyhlašuje nejpopulárnějšího hudebníka roku na základě úspěšnosti všech alb a titulů daného zpěváka.

Zohledněna je přitom prodejnost fyzických CD nosičů stejně jako údaje o poslechovosti na internetu a o počtu stažení písní a videoklipů. Konkrétní čísla však IFPI nezveřejňuje.

Trump ji využil 

Adele s albem 25 v listopadu překonávala prodejní rekordy v USA, Británii a dalších zemích. Jenom v USA se ho během prvního týdne prodalo v elektronické i fyzické formě 3,38 miliónu kopií.

Popularitu Adeliných emocionálních a osobních písní dokazuje i nedávný spor s americkým miliardářem a prezidentským kandidátem Donaldem Trumpem, který její píseň z roku 2011 Rolling in the Deep použil při shromážděních ve státě Iowa. Adele dala jasně najevo, že nikomu nedala souhlas k tomu, aby její hudbu využíval v politických kampaních.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků