V nabídce je ke streamování nebo stažení 13 z patnácti na cenu nominovaných snímků, z toho osm hraných, jeden animovaný a čtyři dokumentární. Poplatek za zhlédnutí nominovaných filmů je ve většině případů 100 korun (v případě animované Lajky je to 135 Kč), přičemž 60 % ze zaplacené částky jde zpět filmařům.

„Velice mě těší, že lidé mají nyní příležitost zhlédnout české filmy nominované na Českého lva, navíc v době, kdy některé z nich již nejsou v běžné distribuci v kinech. Jedním z dlouhodobých přání ČFTA je zpřístupnit český film veřejnosti, a to se nám díky spolupráci s DAFilms nyní daří. Věřím, že tak časem vznikne archiv kvalitních českých filmů, ke kterým se lidé budou moci vracet,“ říká ředitelka České filmové a televizní akademie Tereza Rychnovská.

Herečka Tereza Voříšková, jež je letos na Českého lva nominovaná za roli ve filmu Po strništi bos Jana Svěráka, ve zvacím videu z nabídky vypichuje dokumentární tvorbu, konkrétně filmy Červená Olgy Sommerové a Svět podle Daliborka Víta Klusáka.