Za nejlepší herecké výkony ve vedlejších rolích jsou letos nominováni Jaroslav Plesl (Díra u Hanušovic), Igor Bareš (Fair Play), Ondřej Vetchý (Jak jsme hráli čáru), Karel Roden (Krásno) a Matěj Hádek (Pohádkář).

Ondřej Vetchý

Ondřej Vetchý

FOTO: Profimedia.cz

Mezi ženami pak mají šanci Zuzana Bydžovská (Andělé všedního dne), Mária Ferencová-Zajacová (Cesta ven), Lenka Krobotová (Díra u Hanušovic), Anna Geislerová (Fair Play) a Eva Josefíková (Fair Play).

Anna Geislerová je nominována za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejších roli za film Fair Play

Anna Geislerová je nominována za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejších roli za film Fair Play.

FOTO: Profimedia.cz

Za výkony v hlavní roli byli nominováni Bolek Polívka (Andělé všedního dne), Ivan Trojan (Díra u Hanušovic), Roman Luknár (Fair Play), Milan Lasica (Jak jsme hráli čáru) a Ondřej Nosálek (My 2). Mezi dámami pak Klára Melíšková (Andělé všedního dne), Klaudia Dudová (Casta ven), Tatiana Vilhelmová (Díra u Hanušovic), Judit Bárdos (Fair Play) a Tatiana Pauhofová (Něžné vlny).

Za střih jsou nominováni Florent Mangeot (Cesta ven), Jan Daňhelka (Díra u Hanušovic), Jakub Hejna (Fair Play) a Alois Fišárek (Jak jsem hráli čáru a Tři bratři).

Zdeněk Svěrák

Zdeněk Svěrák

FOTO: Jan Handrejch, Právo

V kategorii kamera budou soutěžit Štěpán Kučera (Cesta ven), Jan Střítežský (Díra u Hanušovic a Fair Play), Martin Štrba (Pohádkář) a Vladimír Smutný (Tři bratři). V kategorii scénář Petr Václav (Cesta ven), Lubomír Smékal a Miroslav Krobot (Díra u Hanušovic), Andrea Sedláčková (Fair Play), Jiří Mádl (Pojedeme k moři) a Zdeněk Svěrák (Tři bratři).

Za režii byli nominováni Petr Václav (Cesta ven), Miroslav Krobot (Díra u Hanušovic), Andrea Sedláčková (Fair Play), Jiří Mádl (Pojedeme k moři) a Jan Svěrák (Tři bratři).

V kategorii filmové hudby mají letos nominace Michal Novinski (Andělé všedního dne), David Solař a Miro Žbirka (Fair Play), Jan P. Muchow (Krásno), Roman Holý (Pohádkář) a Jaroslav Uhlíř s Michalem Novinským (Tři bratři).

Česká filmová a televizní akademie letos vybírala z 55 celovečerních filmů a dokumentů. Výsledky budou vyhlášeny 21. února v pražském Rudolfinu, večer bude moderovat Lucie Výborná.

Může se Vám hodit na službě Zboží.cz: