Turné Guns N'Roses začalo 12. května v New Yorku. Kapela se vrátila na pódia po více než třech letech, ovšem její nejslavnější sestava se rozešla už v roce 1994. Zbyl z ní pouze zpěvák W. Axl Rose, kterého doprovodí kytaristé Robin Finck, Ronald Blumenthal a Richard Fortus, baskytarista Tommy Stinson, klávesoví hráči Dizzy Reed a Chris Pitman a bubeník Frank Ferrer.

Na koncertech skupina představuje především staré hity z přelomu 80. a 90. let a doplňuje je několika písničkami s již deset let avízované novinky Chinese Democracy. Stejně jako v minulosti, ani tentokrát se koncerty neobešly bez potíží. Minulý čtvrtek odešla část diváků z londýnského sálu Hammersmith Apollo poté, co je kapela nechala na svůj příchod čekat více než hodinu a patnáct minut. Za zpoždění mohl W. Axl Rose, který se tak chová vždy, když se mu na pódium nechce.

O víkendu vystoupila skupina na Download Festivalu v anglickém Doningtonu a na tři písničky ji přišel na pódium podpořit její spoluzakladatel, kytarista Izzy Stradlin.

Redhoti v Praze

V Sazka Areně se ve středu představí americká skupina Red Hot Chili Peppers. Vstupenky na její koncert jsou již vyprodané. Kapela představí především materiál ze své letošní novinky Stadium Arcadium a samozřejmě i své nejslavnější skladby.

Jistě zazní i písnička Dani California, singl z nové desky. Minulý týden se americký zpěvák Tom Petty ohradil, že mu ji kapela ukradla. Opsala ji prý z jeho písně Mary Jane"s Last Dance. Skladby mají stejné akordy, nápadně podobnou melodii i téma.