Konkurenčního Velkého bratra na Nově si vybralo 1,2 miliónu, rozdíl mezi oběma soutěžemi se zvětšil, což je ale dáno i tím, že ve VyVolených Regina rozhodovala, kdo s ní půjde do sobotního Duelu. [celá zpráva]

Od 20 hodin, kdy se vysílá Big Brother, si nejvíce lidí vybralo Rodinná pouta s 1,47 miliónu diváků, když Poštu pro tebe na ČT 1 zhlédlo 679 000 zájemců.

Tento týden se Primě daří Novu poprvé nebývalým způsobem válcovat. Dlouholetý outsider už před dvěma lety začal útok na diváky, loni se mu podařilo zabodovat s nekonečným seriálem Rodinná pouta. Ten sice neměl kvality seriálové produkce České televize, ale zaujal a stal se stálicí, neboť první řada měla přes sto dílů. Nástup dovršili VyVolení, kteří sice měli pomalejší rozjezd, ale nyní se jim bez problémů daří porážet Velkého bratra i v občasných přímých střetech.

Také při vysílání Noční show VyVolených byla Prima nejsledovanější, zhlédlo ji 598 tisíc diváků nad 15 let, což bylo 45,7 % z lidí u televize.

Graf sledovanosti

Není to však jediná ztráta Novy, pokles zájem i o donedávna velký hit, křížovkářskou soutěž Pálí vám to? vysílanou od 19 hodin. Ve čtvrtek se nedostala s 548 tisíci diváků ani mezi osm nejledovanějších pořadů, v danou dobu si ji vybralo jen 27 procent lidí u obrazovek. Přitom i přes léto byla čísla vyšší a  před prázdninami se na ni běžně díval přes milión diváků, jednou se dokonce stala nejsledovanějším zábavným pořadem večera.

Nova, která si drží primát v oblasti zpravodajství, však může vrátit úder, v pátek začíná vysílat svůj nekonečný seriál Ulice. [celá zpráva]

Zájem může narůst i o Velkého Bratra až dojde na vylučování účastníků z vily, i když tady je otázkou, zda budou chtít diváci sledovat v jednu dobu osudy lidí ve dvou podobných soutěžích.

ČT zůstává v pozadí

České televizi se zatím nedaří být tím třetím, který se směje. Pošta pro tebe není tou pravou alternativou k reality show, i když se na ni dívalo docela dost lidí - 679 tisíc. Ale tím se program ČT 1 vyčerpal, následující Nadměrné maličkosti si vybralo jen 400 000 diváků, což je v době od 21 hodin málo - jen 11 procent z lidí před obrazovkami. 

Skoro 350 000 lidí se dívalo na závěr klání našich hokejistů s Finy na programu ČT 2.