Sbohem, děcáku

 

Video

Upoutávka na film Sbohem děcáku

Dokumentární film sleduje časosběrnou metodou příběhy tří dětí, které opustily “děcák” a staví se na vlastní nohy. Tvůrci sledovali jejich cestu více jak čtyři roky. Měli stejnou startovní čáru, ale jejich cesty nabraly strmý a odlišný směr.

Sbohem, děcáku, ČR 2017, dokument, 92 min., režie: Hana Ludvíková Muchová

 

Hráči se smrtí

 

Video

Upoutávka na film Hráči se smrtí

Pětice studentů medicíny, posedlých tajemstvím smrti a toho, co se po ní děje, se pouští do odvážného a nebezpečného experimentu: na krátkou dobu si zastaví srdce a ocitnou se ve stavu klinické smrti, který jim umožní poznat posmrtný život.

Hráči se smrtí, USA 2017, sci-fi thriller, 103 min., režie: Niels Arden Oplev, hrají: Ellen Page, Diego Luna, Nina Dobrevová, James Norton a další.

 

Táta je doma 2

 

Video

Upoutávka na film Táta je doma 2

Dusty a Brad, jeden vlastní a druhý nevlastní otec, jsou teď kámoši, a dokonce se rozhodnou, že letošní Vánoce stráví všichni pohromadě jako jedna velká šťastná rodina, i s oběma manželkami a všemi svými i vyženěnými potomky. Plán dostane zásadní trhliny ve chvíli, kdy se na svátky pozvou jejich otcové.

Táta je doma 2, USA 2017, komedie, 100 min., režie: Sean Anders, hrají: Mark Wahlberg, Mel Gibson, Will Ferrell, John Lithgow a další.

 

Doma je tady

 

Video

Upoutávka na film Doma je tady

Hannah žije v rakouském Innsbrucku. Jednou se vloupá do moderně zařízené vily, domova osamělého mladého muže jménem Max. Vkrádá se tam zas a znova, aby zkoumala chladný, sterilní svět cizího muže. Postupně se mezi nimi tak rozvine bezeslovná komunikace prostřednictvím předmětů, které v jeho domě oba různě přesouvají.

Tady je doma, Rakousko, Česká republika 2016, 75 min., režie: Tereza Kotyková, hrají: Anna Åströmová, Petra Bučková, Stipe Erceg a další.