Jarní desku, která vzniká v několika studiích na různých místech světa, avizuje singl Není nám do pláče. „Promítli jsme do něj své zkušenosti čtyřicátníků. Je o tom, že některé věci nejsou jako ve dvaceti, ale že se i dál máme skvěle,“ přibližuje frontman kapely Michal Malátný a dodává, že písnička dá název i celému albu.

Pro singl skladbu vybral producent alba Greg Haver, který stojí i za poslední nahrávkou Chinaski Rockfield. S Haverem už od loňského roku trávili muzikanti čas nahráváním a skládáním písniček v Austrálii (kde vznikla i skladba Není nám do pláče), v londýnských Dean Street Studios nebo na Novém Zélandě.

„Našli jsme producenta, který má naši stoprocentní důvěru. Dřív jsme pořád seděli ve studiu a všichni do toho mluvili. Teď má Greg poslední slovo a zatím to funguje,“ říká Malátný s tím, že do týmu přibrali i dalšího producenta Stefana Skarbeka, za kterým se vydali na podzim nahrávat do kalifornské pouště.

Chinaski spouštějí předprodej podzimního turné, které začne 24. října v Ostravě a skončí 16. listopadu v pražské O2 areně. Mezitím kapela dorazí i do Brna, Hradce Králové, Českých Budějovic, Zlína, Jihlavy a Liberce.