Nové turné s novým repertoárem a v novém stage designu by mělo odstartovat v březnu příštího roku. První koncert proběhne v Měšťanské besedě v Plzni 15. 3., v plánu je kolem 35 koncertů po celém Česku.

Dvakrát vystoupí v dubnu v brněnském Sono Centru (24. - 25. 4.), pražské koncerty jsou naplánovány na 10. a 11. května do karlínského Fora a do holešovické La Fabriky. Kapela se objeví rovněž na letních festivalech.

Pro nové turné vyhlašuje Vojtěch Dyk návrat k ryzím hodnotám. „Jde nám o jednoduchost a maximální sdělnost, a to by mělo být vidět i slyšet na pódiu jak ve výpravě, tak v repertoáru,“ říká Vojtěch Dyk.

Vojtěch Dyk, je rovněž producentem nastudování Mše.

Vojtěch Dyk

FOTO: Petr Horník, Právo

„Právě ta jednoduchost sdělování mi v dnešní době chybí, všechno je zanesené takovým mediálním bahnem a my chceme tohle bahno rozvířit a postavit proti němu jasnou a čistou zprávu. Vracíme se k atmosféře 60. let, která podle nás právě tohle nabízela.“

Na koncertech zazní z velké většiny nový repertoár, a to jak autorské skladby, tak největší světové hity v novém aranžmá pro B-Side Band. „Je to naše v pořadí již šesté turné. Těším se na nové songy, nové kostýmy i stage design. Pro mě osobně je to i taková malá oslava desátých narozenin B-Side Bandu, které v této sezóně slavíme,“ říká bandleader Josef Buchta.

Mediálními partnery turné jsou Novinky.cz, Právo a Radiožurnál.