Lichožrouti jsou prý malí tvorové, kteří žijí s námi lidmi a mohou za to, že z každého páru ponožek vždy zůstane jen jedna. Hlavním hrdinou filmu je jeden z nich, malý Hihlík. Když umře jeho děda, Hihlík překoná strach vylézt z okna a vydá se hledat strejdu.

Ani v novém lupičském domově u mafiánského strýce a dvou poťouchlých bratranců své ideály a zásady neopouští. A to i přesto, že ho zavedou do nebezpečných situací. Když nakonec s těžkým srdcem přeci jen poruší dvě základní lichožroutí pravidla „ Nikdy nevezmeš celý pár” a „Drž se lidí, ale drž se od nich dál”, pak jenom proto, že věří, že vyčerpal všechny možnosti, aby došel ke svému vytouženému cíli – rodině.

Rozmazlená dáma si zvyká na vesnici.

Rozmazlená ženská si zvyká na vesnici.

FOTO: Cinemart

Oddechová Bezva ženská na krku nepokrytě napodobuje americké romantické komedie. Učitelka Eliška (Petra Hřebíčková) je opuštěna bohatým manželem, který si začal s mladší sestřičkou. Rozhodne se pro zásadní restart a odchází na vesnici, kde chce učit v jednotřídce. Tam však není moc bytů a starosta (Miroslav Táborský) nastěhuje Elišku do domu zahořklého hrobníka Božíčka (Ondřej Vetchý).

Na třetí místo se posunul americký mysteriózní thriller Inferno s Tomem Hanksem. Opět v něm pátrá po tajemných stopách z dávné minulosti, odhaluje symboly a zabrání „smrtícímu globálnímu spiknutí”.

Návštěvnost kin – poslední víkend
Pozice
Minulý týden
Film
Počet návštěvníků za víkend
1.9.Lichožrouti
72 339
2.
1.Bezva ženská na krku50 505
3.
2.
Inferno 26 314
4.
3.Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti14 874
5.4.Dívka ve vlaku
14 054
6.5. Dítě Bridget Jonesové
13 958
7.-Jack Reacher: Nevracej se
10 308
8.6.
Instalatér z Tuchlovic
8 636
9.7.Anthropoid8 611
10.
94.Ostravak Ostravski  7 913
Zdroj: Unie filmových distributorů