V San Francisku se 29. srpna 1966 uzavřela oficiální koncertní historie Beatles (nepočítá se improvizované 40minutové vystoupení na střeše budovy Apple). Paradoxně na koncertě skladby z aktuálního Revolveru nezazněly, protože Beatles je považovali za studiová díla, která čtyřčlenná živá kapela v podstatě nemohla zahrát.

Před vystoupením na stadiónu Candlestick Park Beatles cítili, že se blíží konec. Ringo Starr později zavzpomínal, že si nebyl stoprocentně jistý, ale vznášelo se to ve vzduchu. Hlavně John Lennon měl nekonečných koncertů plné zuby a chtěl odejít.

Poslední koncert vidělo asi 25 000 fanoušků. Lístky tehdy stály 4 až 6 dolarů a než Beatles nastoupili na pódium, publikum bavili předskokani The Remains, Bobby Hebb, The Cyrkle a The Ronettes.

Beatles v roce 1966

Beatles v roce 1966

FOTO: Profimedia.cz

Britská čtveřice nastoupila v půl desáté a americkým fandům naservírovala 11 songů: Rock And Roll Music, She's A Woman, If I Needed Someone, Day Tripper, Baby's In Black, I Feel Fine, Yesterday, I Wanna Be Your Man, Nowhere Man, Paperback Writer a Long Tall Sally.

John Lennon v roce 1966

John Lennon v roce 1966

FOTO: Profimedia.cz

Poté se Beatles navždy rozloučili s Amerikou a vrátili se do Anglie. Vydali ještě alba Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band (1967), The Beatles (The White Album 1968), Yellow Submarine (1969), Abbey Road (1969) a Let It Be (1970), na žádné turné už ale nikdy nevyjeli.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: