V sobotu jím bylo hostování britského New London Consort, v neděli Singapurského symfonického orchestru, s nímž jako sólista zahrál hvězdný americký houslista Gil Shaham.

Ten je u nás dobře známý a jeho páté hostování na Pražském jaru bylo dalším potvrzením jeho popularity i geniality. Zdobí ho dokonalá technika, výrazová bohatost a lehkost tónu, na pódiu se i pohybuje, jako by chtěl dokázat nesvázanost tradicí. Mendelssohnův Houslový koncert e moll byl zážitkem stejně jako bachovský přídavek.

Singapurský orchestr je složený z asijských i evropských hráčů a veden čínským dirigentem Lan Shuiem prokázal smysl pro evropskou (Schönberg, Ravel) i asijskou tvorbu. Jeho druhé hostování na festivalu bylo přes některé maličkosti úspěšné.

Stejně dobře dopadl sobotní koncert v Rudolfinu, kde soubor staré hudby New London Consort seznámil publikum s programem Bouře v ohlasech skladatelů 16. a 17. století.

Shakespearovo drama doplňovaly písně a skladby významných dobových skladatelů, které třináctičlenný soubor vedený od cembala Davidem Roblouem podal dokonale.