Ve filmu Michaela Manna mají hrát Noomi Rapaceová a Christian Bale, který ztvární samotného Ferrariho. Firma YooZoo chce film distribuovat i na čínském trhu.

Projekt vychází z knihy Brocka Yatese Enzo Ferrari: The Man, the Cars, the Races, the Machine. Ta popisuje jeho úspěchy jako závodníka i konstruktéra ve 40. až 70. letech minulého století, ale také jeho údajné tyranské sklony, manipulativní povahu a špatné  vztahy s rodinou. Zatím se mluví o rozpočtu 80 miliónů dolarů, který se může i zvýšit.

Anne Hathawayová a držitel Oscara Christian Bale, zrovna jako Bruce Wayne.

Christian Bale a Anne Hathawayová

FOTO: Warner Bros

Letos na jaře prohlásil slavný herec Robert De Niro, že připravuje podobný film, který je pro něj absolutní prioritou. Film se má jmenovat Ferrari a údajně ho bude režírovat Clint Eastwood.

„Je ctí vyprávět o životě neobyčejného muže, který způsobil revoluci v motoristickém sportu,“ řekl v dubnu De Niro. „Film se začne natáčet brzy, hlavně v Itálii, a má absolutní přednost před všemi mými projekty.“

Nápadný věkový rozdíl mezi Balem a De Nirem by nemusel být závadou, jestliže se jeden film bude odehrávat spíše v padesátých a šedesátých letech a druhý v sedmdesátých a osmdesátých.

Pro dvaasedmdesátiletého Roberta De Nira navíc hovoří fakt, že je částečně Ital. Ne náhodou se proslavil také v mafiánských ságách z italsko-amerického prostředí jako Špinavé ulice či Kmotr 2. V současné době však dává častěji přednost komediím a rodinným filmům typu Fotr je lotr, Terapie láskou, Stážista a Dirty Grandpa.