Světová premiéra Romea a Julie se konala v roce 2001 v Paříži a muzikál se hned rozběhl po světě. Hrál se ve Švýcarsku, v Kanadě, Anglii, Japonsku, Číně, Soulu, Budapešti, Moskvě i ve Vídni.

Před dvěma lety ho na bratislavské Nové scéně uvedl choreograf Ján Ďurovčík. V Praze ho připravuje režisér a choreograf Libor Vaculík.
„Setkávám se s tím krásným příběhem již počtvrté, předtím to bylo dvakrát v baletu Sergeje Prokofjeva a jednou v opeře Charlese Gounoda. Silné téma má co říci i dnešní mladé generaci, pro niž je muzikálová forma příběhu přístupnější než opera nebo balet,“ říká Vaculík.

„Téma je zajímavé samo o sobě, hudba je krásná, stejně jako tanec, který bude vzhledem k profesi Libora Vaculíka jistě náročný. Na zahajovací zkoušce ale vládla velice příjemná atmosféra, takže se těším,“ řekla po prvním dnu zkoušek Helena Vondráčková, která v alternaci s Radkou Fišarovou vytvoří postavu Chůvy.

V titulní milenecké dvojici se představí mladí zpěváci, kteří už mají za sebou první muzikálové zkušenosti.

Náročným tříkolovým konkurzem prošli vítězně Romeové Štěpán Klouček, Vojtěch Drahokoupil, Marek Kolář a Petr Ryšavý a Julie Andrea Gabrišová, Vladimíra Skalová a Tereza Navrátilová. Muzikál pokřtil svůj první videoklip Berem svět, jakej je s nejslavnější písní Le roi de monde. Jeho kmotrem se stal hudebník a moderátor Karel Šíp.

Může se vám hodit na službě Firmy.cz: