Popelka

 

Video

Upoutávka na film Popelka

Klasická pohádka dostala nový kabát ve výpravné verzi britského režiséra Kennetha Branagha. Děj sleduje příběh dívky Elky, které zemřela maminka, tatínek se znovu oženil se zlou macechou a Elka jednoho dne potkala v lese prince…

Popelka, USA 2015, pohádka, 105 min., režie: Kenneth Branagh, hrají: Lily Jamesová, Cate Blanchettová, Richard Madden a další.

 

Rezistence

 

Video

Upoutávka na film Rezistence

Hlavní hrdinka Tris pokračuje v boji s nelítostným systémem i se svými vlastními démony. Idylická společnost je nyní na pokraji války, osudy všech nabírají rychlý spád a každá volba má své následky. Z Tris a Čtyřky se stali psanci podobní lovné zvěři. Časem ale zjišťují, že mají víc spojenců, než se zdálo, rozhodnou se přestat utíkat a zkusí překvapivý protiútok.

Rezistence, USA 2015, akční sci-fi, 119 min., režie: Robert Schwentke, hrají: Shailene Woodley, Theo James, Kate Winsletová, Naomi Wattsová, Ansel Elgort, Jai Courtney a další.

 

Gunman: Muž na odstřel

 

Video

Upoutávka na film Gunman: Muž na odstřel

Vyčerpaný bývalý žoldák a zabiják Jim Terrier by minulost rád nechal za sebou. Ale tajné služby se svých bývalých oveček tak snadno nevzdávají a jeho bývalí zaměstnavatelé se ho teď snaží zabít. Rozbíhá se dramatická hra na kočku a na myš, která vede Jima přes půl světa.

Gunman: Muž na odstřel, USA 2015, akční, 115 min., režie: Pierre Morel, hrají: Sean Penn, Javier Bardem a další.

 

Láska je dokonalý zločin

 

Video

Upoutávka na film Láska je dokonalý zločin

Marc, profesor tvůrčího psaní na Univerzitě v Lausanne, má pověst proutníka a Barbara je jednou ze studentek, které jeho kouzlu podlehly. Po společně strávené noci dívka záhadně zmizí a Marc se nezdá být vůbec pobouřen. Do města přijíždí Barbařina nevlastní matka Anna, která se snaží na vlastní pěst zjistit, co se oné noci stalo.

Láska je dokonalý zločin, Francie/ Švýcarsko 2013, thriller, 111 min., režie: Arnaud Larrieu, Jean-Marie Larrieu, hrají: Mathieu Amalric, Karin Viardová, Maïwenn, Denis Podalydes a další.

 

Píseň moře

 

Video

Upoutávka na film Píseň moře

V bájné krajině starých Keltů žije na osamělém majáku otec s dcerou a synem. Život rodiny se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se ukáže, že malá dcerka je poslední z tuleních víl. Jedině ona totiž může písní moře zachránit všechny pohádkové bytosti, které proměnila v kámen čarodějnice Macha.

Píseň moře, Irsko 2014, dětský animovaný, 93 min., režie: Tomm Moore, v českém znění: Markéta Irglová, Miroslav Krobot, Matěj Převrátil, Klára Nováková, Libuše Švormová a další.