Tajemník rady Ľubos Kukliš vysvětlil, že film obsahuje expresivní a vulgární vyjadřování a milostné scény. „Ty klasifikují program jako nevhodný pro diváky do 12 let,“ odůvodnil rozhodnutí rady.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Diskutující na internetu se nad udělením pokuty pozastavují a srovnávají tento film z roku 1982 s dnešními filmy. „Upoutávky na dnešní brutální krvavé filmy běží klidně před večerníčkem a žádná rada to neřeší. Místo toho udělí pokutu za to, že je ve starém filmu Naďa Konvalinková nahá,“ napsal diskutující František. „Ve filmu zazní asi dvě expresivní slova a toto je nevhodné pro děti? Členové rady asi neviděli žádný současný film,“ dodává Ondrej.

Film režíroval Oldřich Lipský a v hlavních rolích filmu hrají Milan Lasica, Július Satinský, Jiří Menzel a Naďa Konvalinková. Lasica se Satinským představují mimozemšťany, kteří navštíví zeměkouli a posílají do své galaxie zprávy o lidech a jejich zvyklostech.