Herec podlehl rakovině prostaty, se kterou už několik let bojoval. „Život mého otce ukončila rakovina. S nemocí otec několik let bojoval, ale nakonec prohrál,“ citovala v pátek BBC hercova syna, filmového režiséra Marka Sindena.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Ačkoliv rodina znala jeho špatný zdravotní stav, je pro ni jeho odchod „velmi bolestný“. „Jeho smrt jsme čekali, ale je to ohromná ztráta. Celé rodině bude chybět jeho humor a znalost,“ dodal jeho syn Marc.

Video

V roce 2001 si zahrál v televizním seriálu Judge John Deed

Sinden absolvoval Akademii dramatických umění v Londýně. Stal se členem britské královské Shakespearovy společnosti, kde ztvárnil například hlavní role v Králi Learovi či Večeru tříkrálovém.

Ve filmu debutoval v roce 1953 a za svou kariéru natočil přes 30 snímků. Objevil se například ve snímku Mogambo, kde hráli také Clark Gable či Grace Kellyová, válečném filmu Kruté moře či snímku Šakal s Edvardem Foxem v hlavní roli či ve filmu Doktor hledá místo.

Video

Donald Sinden (vpravo) v seriálu Never the Twain

Největší proslulost ale získal prostřednictvím televize a jejích seriálů. Čeští diváci ho mohli například vidět v seriálu Vraždy v Midsomeru.