Filmový režijní debut Miroslava Krobota Díra u Hanušovic se odehrává v Jeseníkách, ale většina herců je spjata s Dejvickým divadlem. To už naznačuje, že si bude pohrávat s černým humorem, trapností, figurkami na hranici bláznovství. Nejde o komedii, u které by se člověk pořád hlasitě smál, spíše o jemné náznaky.

Vesnice je přehlídkou zoufalých typů, které mají své sny, jenže vzhledem k nemožnosti jejich naplnění v dohledné době se stávají smutně legračními. Maruna by chtěla najít manžela, ale pletky se starostou i s místním klempířem jsou jen omyly, které nikam nevedou. Starosta se utvrzuje v tom, že vše bude lepší, až dokončí stavbu domu, který se mezitím spíše víc rozpadá, než dokončuje.

Filmové premiéry

Úsvit planety opic.

FOTO: Cinemart

Druhý je americký akční film Hercules Bretta Ratnera, který si vypůjčil téma z antické mytologie. Herkules žije ve vyhnanství a živí se jako žoldák. On a jeho pět věrných společníků putují po starověkém Řecku a výměnou za zlato poskytují ochranu každému, kdo je potřebuje. Když o jejich služby požádá samotný thrácký král a jeho krásná dcera, jejichž zemi neustále ohrožují tyranští bojovníci, Herkules pochopí, že svému osudu nemůže utéct.

Úsvit planety opic je další americký film volně vycházející z motivů knihy Planeta opic francouzského spisovatele Pierra Boullea. Hollywood z ní těží už od šedesátých let minulého století.

Návštěvnost kin – poslední víkend
Pozice
Minulý týden
Film
Počet návštěvníků za víkend
1.16.Díra u Hanušovic
27 704
2.
-
Hercules
22 408
3.
1.
Úsvit planety opic    11 604
4.
2.Letadla 2: Hasiči a záchranáři 9954
5.
4.
Jak vycvičit draka 2
9298
6.7.22 Jump Street
6057   
7.3.
Transformers: Zánik 
5278
8.5.Zejtra napořád  4413
9.8.
Chraň nás od zlého
1872
10.
10. Love Song   1249