Čeští fanoušci mohli skoro půl roku posílat, jaké skladby by měly zaznít mezi sedmnácti, které soubor zahraje. Vybírali podobné písně jako fanoušci v zahraničí. Došlo i na Seek & Destroy z debutu Kill ´Em All či Fade To Black z druhého alba Ride The Lightning. Nejpočetněji zastoupené je bezejmenné černé album, kde skupina ubrala na tvrdosti. Z něj by mělo dojít na Enter Sandman, Sad But True i The Unforgiven nebo Nothing Else Matters.

Z  klasického alba Master of Puppets zazní Battery, z následujícího propracovaného ... And Justice For All pak One.

James Hetfield z kapely Metallica při vystoupení na festivalu v Glastonbury

James Hetfield z kapely Metallica při vystoupení na festivalu v Glastonbury

FOTO: Joel Ryan, ČTK/AP

Na aktuálním turné byl odlišný jen repertoár na festivalu v Glastonburry, kde skupiny vystoupila vůbec poprvé v historii.

„Měli jsme jen jeden pokus, tak jsme do toho dali vše a snažili se užít si každou vteřinu koncertu. Bylo to fantastické, výborná energie, skvělé publikum.... Rádi bychom se na Glastonbury někdy vrátili.” Řekl po vystoupení bubeník Lars Ulrich.

Zpěvák Metalliky James Hetfield

Zpěvák Metalliky James Hetfield

FOTO: Cathal Mcnaughton, Reuters

Brány festivalu Aerodrome se 8. července otevřou v 15 hodin. Jako první vystoupí o hodinu později norská rockmetalová kapela Kvelertak, kterou v pět večer vystřídají finští představitelé melodického death metalu Children Of Bodom. Kolem osmnácté hodiny se návštěvníci mohou těšit na legendu grunge Alice In Chains. Před osmou večer nastoupí Metallica.