Podle sdělení pořadatelů Rock for People došlo k problému při odletu, a tak Seagal začátek svého koncertu, který byl naplánován na dobu krátce po devatenácté hodině, nestihl. Do České republiky by měl přiletět později a na festivalu vystoupí kolem půlnoci na menší scéně, než která pro něho byla původně nachystána.

Čtvrteční festivalový podvečer tak přišel o první hudební hádanku, tím spíš, když o Seagalových hudebních schopnostech přicházejí z různých koutů světa různé zprávy.

Hlavními hvězdami jsou skotští Biffy Clyro a Francouz Manu Chao. Biffy Clyro přijeli do Festivalparku už pozdě odpoledne. Absolvovali setkání s fanoušky, kteří je vyhráli v rozhlasových soutěžích, a o půl osmé večer uspořádali dlouhou autogramiádu. Skupina vystoupí až v noci stejně jako britský zpěvák Tom Odel.

The Tap Tap na festivalu Rock for People

The Tap Tap na festivalu Rock for People.

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Manu Chao, který hvězdou jednoho z předchozích ročníků, přijel do Festivalparku již ve středu večer na úvodní Večírek pro nedočkavé. Zdržoval se ve festivalovém baru a zahalen v kapuci působil velmi nenápadně. Svůj koncert ale začal velice energicky. On a jeho skupina ve dvacet hodin vtrhli na pódium a s prvními tóny jejich písní začalo publikum tančit. Směs world music, reggae, ska a jistě i punku má v jeho podání povzbuzující charakter.

Ve čtvrtek odpoledne a v podvečer se na festivalu představili mimo jiné The Tap Tap, Mandrage, Divokej Bill, Imodium a spousta dalších. Hraje se na dvanácti scénách, naživo na polovině z nich. Na festivalu se promítají filmy v pobočce kina Aero, na mnoha místech se tančí. Podle prvních odhadů je na festivalu asi patnáct tisíc diváků.