V bratislavské hokejové hale se setmělo krátce po dvacáté hodině a na pódiu rozezníval činely bicí soupravy osamocený Adam Koller, syn zpěváka Davida Kollera. V následujících minutách se měl stát hlavním bubeníkem kapely, v níž si jeho táta už před časem uzmul post jednoho z frontmanů a svou práci za bicími přenechával na koncertech i jiným muzikantům.

Lucie dosud na tak velkém pódiu na turné nehrála.

FOTO: PRÁVO – Jan Handrejch

David Koller, Robert Kodym, P. B. Ch. a Michal Dvořák za okamžik vyjeli zdviží z hlubin pódia. Gestem pozdravili diváky a koncert odstartovali písničkou Amerika. Tou, kterou měli za dvě hodiny spolu s hostující Lenkou Dusilovou vystoupení uzavřít.

Nálada v hale byla výborná. Lucie zpívala samé hity.

Nálada v hale byla výborná. Lucie zpívala samé hity.

FOTO: PRÁVO – Jan Handrejch

Poté naservírovali Pohyby i Danielu a vystoupení nabíralo provozní teplotu. Před skladbou Lucie vyvezla zdviž na scénu smyčcové kvarteto, které se později ještě vracelo a svou hrou dávalo vybraným písničkám melancholický punc.

Jiskry, konfety i oheň

Koncert Lucie v Bratislavě byl charakteristický tím, že měl spád. Kapela omezila komunikaci s publikem na minimum a namísto toho sázela na kouzlo a popularitu svých písniček, k nimž po mnoha letech naživo přidala i starší skladbu Nech to stát.

Pro členy kapely nebyl problém rozezpívat i diváky.

Pro členy kapely nebyl problém rozezpívat i diváky.

FOTO: PRÁVO – Jan Handrejch

Na promítacích plochách za pódiem to vypadalo interesantně. Bylo to dáno velkým prostorem, který zaujímaly, a bezesporu též obsahem, v němž se střídaly záběry z dění na pódiu, animace i další doprovodné obrázky.

Tak obrovské pódium, s nímž Lucie na turné vyjela, se u českých skupin obvykle nevidí. Létaly na něm též jiskry, při Medvídkovi stříbrné konfety a při Ohni dominovaly ohňové sloupy, které se vztyčovaly do výšky z několika míst na pódiu.

Skupina Lucie předvedla skvělou show.

Skupina Lucie předvedla skvělou show.

FOTO: PRÁVO – Jan Handrejch

Všichni si koncert užili

Písničku Sen přišla s kapelou zazpívat Lenka Dusilová a v tu chvíli jako by koncert vstupoval do velkého finále. Přitom byl teprve v polovině. Lucie nicméně prezentovala jeden hit za druhým, což je úkaz, kterým se u nás může chlubit málokdo. Zazněly Kengi, L’aura, Zkamenělý dítě, Šrouby do hlavy, Panic, Černí andělé, v přídavku i Troubit na trumpety by se nám líbilo či Krev a r’n’r.

V bratislavské hale byl skvělý a mocný zvuk, pódium působilo majestátním dojmem a nálada byla výborná. Sedící diváci na ochozech si začali brzy stoupat, aby s ostatními tančili a zpívali s kapelou. Na té bylo zase znát, jak si okamžiků s nimi užívá.

Lucie v Bratislavě.

Lucie v Bratislavě

FOTO: Právo - Jan Handrejch

Do Čech, kde své turné začne v neděli v Ostravě, veze hity, výtečnou podívanou, kvalitní zvuk, dobrou koncertní formu a prý i hydraulické efekty, které v Bratislavě z bezpečnostních důvodů daných provozovatelem haly předvést nemohla.

Lucie
Slovnaft Arena, Bratislava, 29. května