3 dny na zabití

Video

Upoutávka na film 3 dny na zabití

Ethan Renner pracoval celý život jako jeden z nejlepších agentů tajné služby. Nyní se rozhodl skončit a věnovat se rodině. Poprvé má sám na starost svou dospívající dceru Zoey. Ale tajná služba se na něj obrací s poslední zakázkou. A protože v sázce je nejen osud světa, ale i Ethanův život, tenhle úkol Ethan nemůže odmítnout.

3 dny na zabití, Francie 2013, thriller, 117 min., režie:  McG, hrají: Kevin Costner, Hailee Steinfeld, Connie Nielsen a další.      

Detektiv Down

Video

Upoutávka na film Detektiv Down

Robert Bogerud provozuje jednočlennou soukromou detektivní kancelář, ale zatím se nikdy nedostal k žádnému skutečnému případu. Všichni jeho potenciální zákazníci vždy zmizí v okamžiku, kdy Robert, postižený Downovým syndromem, sundá svůj detektivní klobouk. Nakonec se ale Robertovi podaří sehnat první případ.

Detektiv Down, Norsko/ Česko/ Dánsko, komedie, 90 min., režie: Bård Breien, hrají: Svein André Hofsø Myhre, Ida Elise Broch, Nils Jørgen Kaalstad a další.

Cesta do školy

Video

Upoutávka na film Cesta do školy

Nápad vznikl, když režisér Plisson na obhlídkách pro dokument o přírodě v Keni potkal trio mladých Masajů běžících do školy. Zkombinoval pak záběry přírody s dojemnými osudy obyčejných malých hrdinů.

Cesta do školy, Francie / Čína / Jižní Afrika / Brazílie / Kolumbie 2013, dokumentární, 77 min., režie: Pascal Plisson.

Transcendence

Video

Upoutávka na film Transcedence

Will je vědec, ale jeho cesta za poznáním se změní v honbu za neomezenou mocí a brzy je stejně jasné jako děsivé, že ho nikdo nemůže zastavit. Jeho původní touha propojit lidskou mysl s umělou inteligencí se totiž změnila v jiný cíl: získat kontrolu nad celým světem.

Transcendence, USA 2014, sci-fi thriller, 120 min., režie: Wally Pfister, hrají: Johnny Depp, Rebecca Hallová, Morgan Freeman, Paul Bettany a další.

Dvojník

Video

Upoutávka na film Dvojník

Příběh samotáře Simona, který nemá v životě na růžích ustláno. V práci patří k přehlíženým, vlastní matka jím pohrdá, dívka, do které se zamiloval, ho nebere na vědomí. A pak nastoupí do práce James, který je fyzicky jeho dvojníkem, ale povahu má přesně opačnou: sebevědomý, charizmatický a umí to s děvčaty.

Dvojník, Velká Británie 2013, komedie, 93 min., režie: Richard Ayoade, hrají: Jesse Eisenberg, Mia Wasikowska a další.

Valčík pro Monicu

Video

Upoutávka na film Valčík pro Monicu

Film vypráví o zpěvaččině cestě z malého městečka ve Švédsku ke slávě v klubech v New Yorku a Stockholmu. Během své kariéry Zetterlund nahrála řadu jazzových alb a objevila se i v 10 filmech. Choroba ji však v roce 1999 přinutila k odchodu z veřejného života, plného úspěchů a slávy. A o šest let později po požáru ve svém stockholmském bytu umírá.

Valčík pro Monicu, Švédsko 2013, drama, 105 min., režie: Per Fly, hrají: Edda Magnasonová, Sverrir Gudnason, Kjell Bergqvist, Vera Vitali, Cecilia Ljungová a další.