Že se umí s grácií zhostit pera, jsme se mohli přesvědčit v jeho sbírce básní Ústřičkova smutná smrt. I když její první překlad do češtiny tehdy nedopadl slavně, stala se svým výrazně špatným zpracováním legendou. Byla vyprodána, ale kvůli její bizarnosti k dotisku, díky bohu, nedošlo.

Druhý překlad Richarda Podaného o pár let později dopadl o poznání lépe a vzniklo tak hravé, dechberoucí dílko, působící stejně jako Burtonův originál.

Praha zanedlouho pozná Tima Burtona také jako výtvarníka, a to velmi schopného. Od 28. března do 3. srpna bude pod záštitou Galerie hlavního města Prahy k vidění retrospektivní výstava jeho výtvarné tvorby. V prostorách domu U Kamenného zvonu se návštěvníci budou moci těšit nejen na filmové připomínky, například v podobě kostýmů a storyboardů, ale také na spoustu soch, obrazů, skic, fotografií a grafik. Obdobná výstava se konala v newyorském Muzeu moderního umění v roce 2009, kde ji za pět měsíců navštívilo na 800 tisíc lidí, a stala se tak třetí nejnavštěvovanější v celé historii muzea.

Na své si přijdou nejen skalní fanoušci, ale v podstatě každý, kdo má chuť nechat se strhnout atmosférou někdy bezmála až psychedelických světů vytvořených z čisté fantazie umělcovy mysli.

Dalšími lákadly, která mimořádná akce nabízí, jsou například relaxační zóna nebo videoprojekce filmů z Burtonovy dílny. Třešničkou na tomto halucinogenním dortu bude samotná vernisáž. Výstavu totiž zahájí Tim Burton osobně.