„Hledej a nalezneš.“ Právě tato slova znějí harvardskému profesorovi Robertu Langdonovi v hlavě, když se uprostřed noci probudí na nemocničním lůžku a nemá nejmenší tušení, kde je a jak se tam dostal – nepamatuje si totiž posledních šestatřicet hodin svého života. Když vyhlédne z okna a uvědomí si, že je ve Florencii, zmocní se ho naprostá panika. Vzápětí se všechno ještě zhorší: Langdona se přímo v nemocnici pokusí zavraždit tajemná žena v černém.

Tak začíná thriller, v němž se Harvardský symbolog Langdon ocitá v srdci Itálie, aby pomohl vyřešit záhadu, jež je pozoruhodně propojena s jedním z největších literárních děl všech dob – Dantovým Peklem. Při svém tajuplném poslání se musí střetnout s neznámým, hrůzu nahánějícím protivníkem; proplétá se nejen labyrintem florentských, benátských či istanbulských uliček, tajnými chodbami, skrytými komnatami, ale také labyrintem kódů.

Ve florentské nemocnici mu zachrání život duchapřítomná mladá lékařka Sienna Brooksová, s níž se hrdina vzápětí ocitá na zběsilém útěku florentskými ulicemi. A počty jejich pronásledovatelů rostou, aniž by dezorientovaný Langdon věděl proč. Jisté je jen, že se stal pěšcem v hrůzné hře, již za něj rozehráli jiní

Ve svých mezinárodních bestsellerech Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni a Ztracený symbol Brown mistrovsky mísí historii, umění, šifry a symboly. Nejinak tomu je i v Brownově nejnovějším thrilleru, který se okamžitě po svém vydání stal světovým bestsellerem a prodejně předčil i předchozí autorovy tituly. Jak to charakterizoval kritik The Boston Globe: „Brown nabízí čtenářům spoustu postřehů o historii a umění, ale na první místo klade vždycky příběh. Inferno je ideální oddechové čtení.“

A proč si Brown vybral k vydání knihy právě datum 14. 5. 2013? Protože Dantovo Peklo, kterým je kniha inspirována, je rozděleno do kruhů a právě datum 14. 5. 13 je anagramem čísla pí, tedy 3,1415… Jak je vidět, o záhady není v nové knize nouze.

A na co dalšího se mohou čtenáři těšit? Na Archimédovu spirálu, na zapojení moderní medicíny do příběhu, tajné chodby, dívku s dračím tetováním na zádech, ale hlavně na množství dějových zvratů, pro které čtenáři Dana Browna milují.