Pro veřejnost je znovu zpřístupněné Uměleckoprůmyslové muzeum, sídlící u Palachova náměstí, Židovská obec v Praze také znovu zpřístupnila Staronovou synagogu, která byla preventivně uzavřena od neděle.

Národní galerie zatím nechává do odvolání preventivně uzavřený Anežský klášter a Valdštejnskou jízdárnu. Uzavřené zatím zůstává i Klementinum, které ohrožuje spodní voda, stejně jako jiné historické stavby na Starém Městě. Čtenáři zatím nemohou chodit ani do hlavní budovy Městské knihovny na Mariánském náměstí a uzavřena je také pobočka Městské knihovny v Holešovicích. Pobočka v Michli bude zavřena celý tento týden.

Situace na Kampě neznámá

Co se týče Muzea Kampa, zatím není možné se podívat, jaké škody v něm voda napáchala, protože je za povodňovou zdí. Záleží na tom, kdy hladina klesne, řekla Jana Pelouchová z muzea.

Galerie hlavního města Prahy také přesně neví, co všechno voda napáchala v areálu Trojského zámku. Přízemí je ale zatopeno stejně jako park a galerie odhaduje škody nejméně na 30 miliónů korun. „Snad bude moci být v létě částečně zpřístupněn,“ řekla mluvčí galerie Kristýna Kočová.

Z divadel je na tom pravděpodobně nejhůře Palmovka, která do konce června neodehraje žádné představení. Kompletní provoz divadla by mohl být podle ředitele divadla Petra Kracika obnoven asi až za tři až pět měsíců.