Jste dcerou bluesového kytaristy a zpěváka Johnnyho Copelanda a vaší mentorkou i přítelkyní se stala legendární zpěvačka Koko Taylor. Kdo měl na váš projev větší vliv?

Táta. Ve zpěvu jsem se hodně naučila od Koko a vstřebala jsem spoustu inspirace od spousty dalších muzikantů. Ale táta formoval moje názory, přístup k hudbě i k celému životu. Právě díky němu přesně vím, kdo jsem a jak mám vždycky zůstat sama sebou.

Jak jste se cítila v momentě, kdy vám na loňském Chicago Blues Festivalu nasadila Cookie Taylor korunu své mámy Koko?

Napřed jsem tomu nemohla uvěřit. Jde o ohromnou poctu, cítila jsem se hrdá. Ale upřímně, podle mě by měla koruna královny blues patřit jedině a pouze Koko Taylor. Ona byla moje královna a zůstane jí už navždy. Moc mi chybí.

Vydala jste novou desku 33 1/3. Můžete ji porovnat s předchozí Never Going Back?

Album Never Going Back bylo víc relaxační, zatímco nyní jsem se soustředila na závažnější témata. V písni Ain’t Gonna Be Your Tatoo zpívám například o domácím násilí. Tomu pochopitelně odpovídá i expresivnější hudební forma.

Je na albu nějaká píseň, která je pro vás důležitější než ostatní?

Všechny miluju a do všech se mohu naplno vžít, jinak bych je netočila. Každá z nich je pro mě důležitá jiným způsobem. Kdybych některé nevěřila, tak by to nefungovalo. Posluchači by to poznali.

V minulosti jste nahrála skladbu Joni Mitchellové, pro nové album jste převzala píseň Boba Dylana. Máte k písničkářům nějaký zvláštní vztah?

Jistě, mám. Kdekdo si myslí, že dokáže napsat písničku. Jenže je zatraceně málo těch, kteří dokážou napsat opravdu dobrou píseň. K těm vzácným osobnostem patří právě Dylan nebo Mitchellová.

Název alba 33 1/3 odkazuje k vašemu věku a zároveň k rychlosti otáček vinylových LP desek. Která „elpíčka“ vás v dětství bavila nejvíc?

To byste museli udělat speciální vydání, aby se tam všechno vešlo. Zbožňovala jsem kvantum desek a vždycky jsme měli doma ohromnou sbírku. Pochopitelně nešlo jen o blues! Odmala jsem poslouchala soul, fascinovali mě například Sam Cooke nebo Otis Redding.