Osmého listopadu vychází nové album skupiny Květy Bílé včely u firmy Indies Scope Records na CD, na gramodesce i digitálně.

„Desku jsme točili u Ondřeje Ježka (je nejlepší!), který ji z velké části produkoval. Jsou na ní písně, které zrály dva roky. Některé ještě déle. Pro nás je v tom všem spousta magie, takže ani nevíme co ještě říct. Ať se vám líbí!“ vzkazují alternativní Květy.

Tata Bojs

Tata Bojs natáčeli na střeše Národního muzea

Tata Bojs na střeše Národního muzea

FOTO: Supraphon

Pod názvem Ležatá Letná 2011 vydávají pražští Tata Bojs DVD s koncertem za účasti Clarinet Factory, Vladimíra 518 a taneční formace DekkaDancers. Ležatá Letná zároveň vychází i s bonusovým CD, na kterém se nachází téměř celý koncert jako audio záznam.

Samotné DVD obsahuje 18 písní, z toho kompletní sestavu Ležaté osmičky a další největší hity Tata Bojs. Do bonusů se dostaly jako přídavky koncertu další 3 hitovky, všechny 3 oficiální videoklipy k albu (Opakování, Usínací a Homo Demo) a trailer tohoto DVD.

Josef Somr

Josef Somr

Josef Somr

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Josef Somr vypráví dětem i dospělým o vánočních tradicích a zvycích v různých koutech světa. Audiokniha Jak se slaví Vánoce ve světě vyšla na 2CD u vydavatelství Popron Music. Poutavý průvodce vánočním světem přináší pásmo vánočních příběhů a vánočních písní z 16 zemí.

„Už dlouho se o mně ví, že sice nepatřím k milovníkům Vánoc, ale i přesto jsem znovu rád  přijal nabídku, abych o Vánocích vyprávěl. Zatímco v loňském roce to byl historický příběh vánočních oslav pro děti a dospělé, tentokrát se vydáme za poznáním nejrůznějších podob vánočních svátků ve světě. Snad vám tahle nahrávka doplněná koledami a vánočními písněmi pomůže u vás doma v adventním období vytvořit příjemnou atmosféru očekávání Vánoc,“ řekl Somr.

Petra Janů

Petra Janů

FOTO: Václav Jirsa, Právo

Devátého listopadu vyjde velký výběr hitů Petry Janů Má pouť na 3 CD. Od rockových začátků přes záplavu hitů domácí i zahraniční provenience až po kontakt s muzikálovou scénou, vždy dokonale využívající velký hlas a vkusně dramatické podání.

Kompilace obsahuje maximum hitů, bigbít z období spolupráce s Otou Petřinou i Petrem Jandou, duety s výbornými partnery (V. Špinarová, H. Zagorová, J. Korn, J. Hanzlík, K. Gott), světová muzikálová témata i přibližně dvacítku snímků dosud nikdy nevydaných nebo na CD ještě neslyšených.

Ludvík Vaculík

Herec Jan Kačer načetl Vaculíkovu Sekyru, jeden z nejzásadnějších románů moderní české literatury. „Čtenáři moje psaní hodnotí různě dobře, ale nejčastěji slýchám, že Sekyra byla nejlepší... Teď jsem si Sekyru musel přečíst v korektuře a nechtělo se mi do toho. Čekal jsem nudu, jelikož to všecko přeci znám. Ale já jsem se divil! Já jsem to už zas neznal! A divil jsem se, jak velice dobře je to napsaná knížka. Je intenzivní a přesná. Realistická i fantaskní. Tu jsem mohl napsat jenom jednou. Ona je vždycky otázka, co autor napíše dál, když to hlavní napsal ve své první knížce,“ řekl kdysi Vaculík.