Ministryně také řekla, že by její náměstek nemusel nutně stát v čele divadla až do ukončení výběrového řízení a jmenování nového ředitele. "Pokud bude jeho komunikace váznout, bude lepší, když situaci uklidní nový (pověřený) ředitel," vysvětlila.

"V současnosti nemohu říci, zda bude transformace přerušena," uvedla Hanáková. Další vývoj mají podle ní určit výsledky diskuse. Transformace divadla, tedy jeho sloučení s operní scénou, začalo podle plánů ještě minulého vedení MK letos v lednu. Údajně pomalý proces transformace MK zmiňovalo jako první důvod odvolání ředitele ND Ondřeje Černého.

Na středeční schůzce se zaměstnanci ND zazněla opět kritika sloučení obou scén i fakt, že tři osoby spojené s tímto procesem - bývalý ministr kultury Jiří Besser, jeho náměstek Radek Zdráhal a odvolaný ředitel ND Ondřej Černý - už na svých postech nepracují. Více než hodinovou schůzku provázela spousta emocí a výkřiků z pléna. Členové činoherního souboru dokonce v jejím průběhu demonstrativně odešli.

Sankot se v závěru schůzky omluvil za to, co řekl v úterý na tiskové konferenci MK. Při svém výčtu údajných důvodů odvolání ředitele Černého argumentoval snižující se návštěvností a odchodem kvalitních umělců. Připustil, že se nezakládají na pravdě.