Fox bude hrát otce tří dětí, který bude mít stejný hendikep jako on. V posledních letech herec skoro nepracoval, jen občas se objevil v seriálech (Dobrá manželka, Phineas a Ferb). Nový sitkom je první dlouhodobý závazek po delší době, k němuž se upsal. Televize NBC uvedla, že herec je velmi hovorný a optimistický.

"Nemám pochyby o tom, že postava, kterou vytvoří a postavičky barvité rodiny kolem něj budou ihned rozpoznatelné a legrační," řekl manažer NBC Robert Greenblatt.

Michael J. Fox začínal hrát už koncem sedmdesátých let a hlavní průlom zažil díky filmu Návrat do budoucnosti, který se dočkal ještě dvou pokračování. Ke známějším snímkům patří také Doktor Hollywood, Oběti války nebo Interstate 60.

V průběhu desetiletí točil také mnoho televizních seriálů, třeba Scrubs, Všichni starostovi muži nebo Příběhy ze záhrobí. Za seriál Spin City dostal cenu Emmy a tři Zlaté glóby.

Před dvanácti lety musel odejít

V roce 1991 mu byla diagnostikována Parkinsonova choroba a kolem roku 2000 herec částečně odešel na odpočinek. Založil nadaci, která se zabývá osvětou i zlepšením léčby tohoto závažného onemocnění.

Nový seriál bude zřejmě volně inspirován jeho osobním životem a začne se točit letos, jména dalších herců ale nejsou známa. V květnu Fox prohlásil, že nové léky mu pomáhají nemoc lépe zvládat, a proto může pracovat.

"Přivést Michaela J. Foxe zpátky do NBC je ta nejvyšší pocta," dodal Robert Greenblatt. "Jsme nadšení, že se vrací domů jedna ze skvělých televizních hvězd."