"Na základních věcech jsme se už dohodli. Nyní se dolaďují detaily. Kapela by v Česku měla vystoupit na humanitárním koncertě," řekl Habrman a doplnil, že spolu s manažerem slavných hudebníků už vybrali dva humanitární projekty, které budou z výtěžku koncertu podporovány.

Bližší informace k nim ale zveřejnit zatím nechce. "Muzikanti jsou křesťané. Půjde proto o konkrétní křesťanské projekty v Česku," uvedl Habrman. Podle něj by měl o podrobnostech koncertu v nejbližších týdnech jednat v Česku s manažerem skupiny.

Koncert, který by zaštítila ostravsko-opavská diecéze, pořadatelé plánují na červenec 2013. Ale ani podrobnosti k vyjednávání Habrman zatím nechce zveřejnit. "Dokud nebudeme mít na stole podepsanou smlouvu, nechceme informace příliš šířit," vysvětlil.

První a dosud poslední koncert U2 v Česku se uskutečnil v rámci turné Popmart 14. srpna 1997 v Praze na Strahovském stadionu před zhruba 80 tisíci diváky. České republice se vyhnulo i poslední 360° Tour, přestože ho kapela U2 pro velký úspěch prodloužila. Mezi evropskými termíny Česko údajně chybí proto, že zde pro jejich show není odpovídající stadion.