Už se začalo natáčet s publikem a s hlavními aktéry, tedy s „blbou blondýnou“, neodolatelnou Ivou Pazderkovou, komiky Milošem Knorem, Lukášem Pavláskem, Karlem Hynkem, Danielem Čechem a dalšími.

„Chceme hledat nové formy zábavy. Zároveň se chceme podílet se na vyhledávání zajímavých komediálních hereckých talentů a pomoci jim v začátku jejich kariéry. Začínáme s ikonickou značkou, která je zavedená a má své publikum, což bereme jako záruku kvality,“ komentoval převzetí show programový ředitel ČT Milan Fridrich. Dodal, že pořadů zacílených na improvizovanou show, satiru a parodii nebo alternativní zábavu „bude v ČT víc.“

Stand-up comedy patří mezi nejtěžší humoristické žánry. Prověří každého odvážlivce, který se postaví před publikum vybaven pouze svým talentem a mikrofonem. Pořad Na stojáka, realizovaný v produkci filmového kanálu HBO, vznikl před čtyřmi roky. Originální česká stand-up comedy vychází z tradice známé z angloamerických barů. Bavič se tu na malém pódiu postaví před publikum a během několika minut je zkouší pobavit vtipy, zpěvem, či improvizovanými scénkami. Světově proslulým se v tomto zcela specifickém žánru stal například americký komik Lenny Bruce, s nímž se v životopisném dramatu Lenny režiséra Boba Fosse doslova ztotožnil Dustin Hoffman.