Demi Lovato: Unbroken

Nová alba

FOTO: Universal Music

Americká zpěvačka, skladatelka a herečka Demi Lovato patří k nejúspěšnějším teenagerským objevům posledního desetiletí. Každý její hudební počin zaznamenává výtečné prodeje a sama Demi je inspirací a vzorem miliónů děvčat po celém světě. V devatenácti letech již stihla vydat tři studiová alba, to poslední se jmenuje Unbroken.

Přináší patnáct písní, přičemž i českým fanouškům je velmi dobře znám hit Skyscaper, který se v druhé polovině loňského roku vyšplhal až na 1. příčku hitparády iTunes a v Billboard Hot 100 se navíc probojoval do první desítky. Výtečný ohlas měla zmiňovaná píseň taktéž v tuzemských televizních hitparádách. Spolupracovat s Demi Lovato je pro většinu umělců z hudební branže velkou poctou, proto není divu, že se při natáčení desky ve studiu objevily takové ikony, jako Timbaland, Missy Elliott či nováčci Dev, Jason Derülo či Iyaz.


 

Meat Loaf: Hell In A Handbasket

Nová alba

FOTO: Sony Music

Po 40 letech kariéry a více než 100 miliónech prodaných nahrávek přichází Meat Loaf s novým studiovým albem Hell In A Handbasket. Jako je on sám, označuje i své nové album za „velké“ a naznačuje, že se jedná o „nejosobnější nahrávku, kterou kdy vytvořil.“ Je to prý opravdu poprvé, co se svěřuje svým fanouškům s tím, jak se teď doopravdy cítí a co prožívá.


 

Gotye: Making Mirrors

Nová alba

FOTO: Universal Music

Belgicko-australský umělec Wouter „Wally“ De Backer, který vystupuje pod uměleckým jménem Gotye, je jednou z největších senzací posledních týdnů. Jeho aktuální hit Somebody That I Used To Know se nedávno stal novou singlovou jedničkou ve Velké Británii a šplhá vzhůru i v aktuálním kole IFPI. Gotye má na svém kontě zatím tři alba, přičemž největší díru do světa udělal tím posledním s názvem Making Mirrors. Z něj pochází i zmiňovaný hit, se kterým loni zabodoval v Belgii, na Novém Zélandu, ale třeba i v Austrálii. Tam dokonce získal sedminásobnou platinu.

Deska Making Mirrors sice vyšla v některých zemích již v létě minulého roku, k celoplošnému vydání tohoto alba (včetně České a Slovenské republiky) dochází ale až v tomto týdnu. Album přináší dvanáct písní, kdo si jej pořídí přes iTunes, dostane i nějaký ten bonus navíc.


 

Sarah And The Adams: My Place

Nová alba

FOTO: Sony Music

Skupina Sarah and The Adams vznikla nápadem Šárky Adámkové a Michala Gregora. Po několika letech vzájemné úspěšné spolupráce se oba rozhodli, že si hudebně sedí natolik, že by rádi společně něco vyprodukovali. Na samém začátku tvůrčí cesty spolupracovali s dlouholetým kamarádem, zpěvákem Davidem Schafferem, který se sice na projektu autorsky nepodílel, ale zazpíval si ve dvou skladbách s kapelou jako host. Výsledek lze posoudit pouze poslechem alba My place. Autorkou většiny skladeb je Šárka Adámková, případně ve spolupráci s Michalem Gregorem, Lucienem Zellem nebo Petrou Studenou.

Adámková je pianistka, zpěvačka a písničkářka. V sedmnácti letech bez jakéhokoliv vyššího hudebního vzdělání začala po vzoru svého otce Borise Adámka cestovat po Evropě s různými hudebními skupinami a sbírat cenné zážitky a dojmy. O pár let později strávila nějaký čas ve Skandinávii, kde vystupovala sólově v pianobarech a klubech pod uměleckým jménem Sarah Adams.


 

Sean Paul: Tomahawk Technique

Nová alba

FOTO: Warner Music

Pod pátou deskou jamajského umělce Seana Paula je podepsáno hned několik producentů. Tím hlavním je osvědčený tým Stargate, dále se na ní podílel DJ Ammo, Shellback nebo Američan Benny Blanco. Poslední zmiňovaný stojí mimochodem i za aktuálním singlem She Doesn’t Mind, který na své místo v evropském éteru ještě stále čeká.

Prozatím totiž rádia točí singl Got 2 Luv U s Alexis Jordanovou, který však vyšel již v létě loňského roku. Mimochodem další kráskou, kterou na desce uslyšíme, bude zpěvačka Kelly Rowlandová.