Doba ledová Mamutí vánoce

Oblíbení prehistoričtí hrdinové se vracejí v novém vánočním dobrodružství pro celou rodinu!

Když Sid nechtěně zničí Mannyho památeční vánoční ozdobu a ocitá se na Santově „seznamu zlobilů”, vydává se na zábavné putování na severní pól, aby dal vše do pořádku. Místo toho ale způsobí ještě větší pohromu. Teď je na Mannym a partě jeho přátel, aby zachránili Vánoce pro celý svět!

Doba ledová Mamutí vánoce, USA 2011 komedie/animovaný 24 min., režie: Karen Disher

Jana Eyrová

Hlavní role v romantickém filmu režiséra Cary Joji Fukunagy, který vznikl na motivy románu Charlotte Brontëové, hrají Mia Wasikowska a Michael Fassbender. Děj se odehrává v 19. Století, Jana Eyrová pracuje na rozsáhlém a odlehlém panství Thornfield Hall jako vychovatelka Adély, svěřenkyně majitele Edwarda Rochestera. Mezi Janou a Rochesterem časem vzniká silné citové pouto, které je ale přetrženo poté, co Jana odhalí Rochesterovo tajemství.

Utíká, a protože nemá kam jít, přijme pomocnou ruku duchovního otce Johna Riverse a jeho rodiny. Postupně se vzpamatovává z turbulentních událostí poslední doby a uvažuje, jestli má tuto kapitolu svého života považovat za uzavřenou…

Jana Eyrová, USA 2011, 121 min., režie:  Cary Fukunaga, hrají: Mia Wasikowska, Michael Fassbender, Jamie Bell, Holliday Grainger                          

Šéfové na zabití

Hvězdně obsazená kriminální komedie vychází z toho, že jediné, co by člověku ulehčilo každodenní dřinu, by byla likvidace příšerných šéfů. Nick, Kurt a Dale dobře vědí, že výpověď nepřichází v úvahu, takže povzbuzení pěknou řádkou panáků a několika pochybnými radami od bývalého trestance, vymyslí složitý a zdánlivě neprůstřelný plán, jak se svých zaměstnavatelů zbavit – navždy. Má to jen jeden háček – i ty nejlepší plány jsou jen tak neprůstřelné jako mozky, které je vymyslely.

Šéfové na zabití, USA 2011, 94 min., režie: Seth Gordon, hrají: Jason Bateman, Charlie Day, Jason Sudeikis, Kevin Spacey, Jennifer Anistonová, Colin Farrell, Jamie Foxx, Donald Sutherland a další.

Maska

Jim Carrey v obleku a nabit nakažlivou energií, ztvárnil roli Stanleyho Ipkisse, uťáplého úředníka, ze kterého se, v okamžiku, kdy si nasadí masku, stane hrdina.
Záhadná maska, kterou Stanley našel, mu umožní dělat to, co za normálních okolností není možné. Jako třeba ucházet se o přízeň Tiny nebo zatočit s padouchy. Pod veškerou touto bláznivou zábavou se skrývá podstata filmu: Potřebuje Stanley skutečně masku, aby se stal „opravdovým bourákem“, člověkem, jakým toužil vždy být?

Maska, USA 1994, 97 min., režie: Chuck Russell, hrají: Jim Carrey, Peter Riegert, Peter Greene, Amy Yasbecková, Tim Bagley, Reg E. Cathey, Cameron Diazová a další

Noc patří nám

Majitel známého nočního klubu s pochybnou pověstí Bobby Green (Joaquin Phoenix) se obrací zády ke své rodině a jejím tradicím a užívá si na sklonku osmdesátých let se svou krásnou přítelkyní Amadou (Eva Mendes) bezstarostného a nevázaného života. Pro něj i jeho přátele je život jedním dlouhým večírkem. Když ale mocný drogový dealer, operující z jeho klubu, začne ohrožovat vyhlášené policisty Josepha (Mark Wahlberg) a Burta Grusinského (Robert Duvall), Bobbyho bratra a otce, kteří se ho snaží dopadnout, je přinucen řešit, zda je i nadále schopen jen netečně přihlížet...

Noc patří nám, USA 2007, akční, 107 min., režie: James Gray, hrají: Joaquin Phoenix, Mark Wahlberg, Eva Mendesová, Robert Duvall, Antoni Corone a další.