„Když jsme točili první desku Návod ke čtení manuálu, vybrali jsme Cool v plotě jako singl. Je to píseň o životních ztroskotancích, o tom, jak nic nejde podle plánu a jak v životě nemá cenu o něco se snažit, protože se člověk stejně nikde nechytne. Tehdy jsme k ní chtěli natočit videoklip se známými osobnostmi, které jsou synonymem úspěchu. A v českém šoubyznysu není nikdo známější než Karel Gott. Chtěli jsme ho přemluvit, aby si kousek i zazpíval, jenže jsme to dohadovali tak dlouho, až z toho sešlo a my vydali jiný singl,“ vysvětluje Xindl X.

Nedávno ho organizátoři slavičího ceremoniálu oslovili, aby letos ve Státní opeře Praha zazpíval. V ten moment se neomylně přihlásila vzpomínka na nedokončený nápad.
„K naší velké radosti přijal Gott roli boha. Je mu vlastní nejen proto, že si ho zahrál v pohádce, ale také proto, že ho tak půl národa stejně vnímá,“ dodává Xindl X.

Když Gott hned v úvodu ceremoniálu skladbu uváděl, s humorem sobě vlastním podotkl, že Xindl X si pro duet „nemohl vybrat lépe“.