Společnost HBO zakoupila práva na knížku Truth and Consequences: Life Inside the Madoff Family od autorky Laurie Sandellové. Autorizovaná biografie Madoffovy rodiny, na níž se podílel jeho syn Andrew a jeho matka, vyšla nedávno. Bude sloužit jako základ příběhu společně s publikací Diane Henriquesové The Wizard of Lies: Bernie Madoff and the Death of Trust.

Robert DeNiro a Jane Rosenthalová budou hlavními producenty filmu, John Burnham už kutá na scénáři a DeNiro se chystá také na hlavní roli.

Americký finančník Bernard Madoff (v popředí) měl zpronevěřit přibližně 50 miliard dolarů.

Americký finančník Bernard Madoff (v popředí) měl zpronevěřit přibližně 60 miliard dolarů.

FOTO: Shannon Stapleton, Reuters

Bernard Madoff byl odsouzen za největší podvod v dějinách Wall Streetu. Zpronevěřil asi 60 miliard dolarů v průběhu 20 let a byl odsouzen na 150 let za mřížemi. Jeho obrovská "pyramida" připravila o celoživotní úspory běžné americké občany i mnoho celebrit.

Madoffova investiční společnost Bernard L. Madoff Investment Securities fungovala na základě takzvaného Ponziho schématu, čili šlo o v Česku dobře známé "letadlo". Klienti dostávali peníze nových klientů, kteří se do systému přihlásili, a v momentě, kdy už nikdo nepřicházel, se vše zhroutilo. Madoffa prý překvapilo, že na podvod nikdo nepřišel dříve.