"Přijedou do České republiky ještě před zveřejněním svého nového alba Oceania. Zpěvák a kytarista Billy Corgan, kytarista Jess Schroeder, bubeník Mike Byrne a baskytaristka Nicole Fiorentinová strávili rok 2011 natáčením dlouho očekávané desky, která je součástí projektu Teargarden by Kaleydoscope a na pultech se objeví začátkem roku 2012," uvedla Janigová.

"Nové album se vrací zpět k původním divokým kořenům Smashing Pumpkins, jak je důvěrně známe. Je plné atmosféry, melodie a pořádného rocku," sdělil lídr kapely Corgan.

Smashing Pumpkins se do Evropy vypravili poprvé od roku 2008, kdy v rámci turné k albu nazvanému Zeitgeist zahráli také na pražském Výstavišti. Skupina na tomtéž místě poprvé vystoupila před českými posluchači v červenci 1997.

Corgan skupinu založil na sklonku 80. let v Chicagu. Debutové album nazvané Gish vydali The Smashing Pumpkins v roce 1991. Počátkem 90. let se na činnosti kapely podepsaly vzájemné nevraživosti mezi jednotlivými členy, problémy s drogami i Corganovy deprese. Přesto se souboru podařilo vydat posluchači i kritikou ceněné album Siamese Dream. Následovala deska Pisces Iscariot, dvojalbum Mellon Collie and the Infinite Sadness a deska Adore. Skupina prodala milióny desek a získala dvě ceny Grammy, poté se rozpadla a její členové se věnovali sólovým projektům. Smashing Pumpkins se oficiálně rozešli v roce 2000, o šest let později se opět dali dohromady.

Vstupenky k stání jsou k dispozici ode dneška za 800 korun v Ticketpro.