Dannyho parťáci

Steven Soderbergh natočil v roce 2001 s Georgem Clooneym, Bradem Pittem, Andym Garcíou a dalšími hvězdami úspěšnou krimi komedii. Touha po balíku peněz přiměla Dannyho Oceana a jeho parťáka rozehrát velkolepý plán. S pomocí nejschopnějších gangsterů chce vyloupit tři největší kasina v Las Vegas.

Nova Pá 20.00

Temný rytíř

Akční thriller o neporazitelném Batmanovi, který brání ulice proti zločinu. Starosta Gothamu ale považuje Batmana za zločince a problémem se začíná stávat záhadný psychopat Joker, jehož zločiny jsou promyšlené a bezcitné. Vítanou posilou by se mohl stát nový státní zástupce Harvey Dent.

Nova So 20.00

Bílý oleandr

"Kdybyste se náhodou chtěli zeptat, proč začínám od konce a vracím se na začátek, důvod je prostý. Svoje dětství jsem pochopila, až když jsem dospěla. Bylo jako nedokončená skládačka." Tak Astrid začíná svoje vypravování. Jako dvanáctiletá žije v Kalifornii se svou matkou, umělkyní Ingrid. Ta své krásy využívá k tomu, aby manipulovala s muži. Jednoho dne ale poruší zásady a bezhlavě se zamiluje do Barryho, který ji podvádí. Vášnivá a zlomená Ingrid ho zavraždí. Je odsouzena za vraždu prvního stupně na 35 let ve věznici s maximální ochranou. Dcera Astrid je pak přesunována z jedné opatrovnické rodiny do druhé...

Nova Cinema Ne 22.05