Budete hrát především skladby ze svého nového alba?

Víte, čím více máte alb, tím obtížněji se sestavuje koncertní repertoár. Máme hodinu nebo hodinu a půl a tolik nahrávek na výběr. Ještě pracujeme na seznamu vybraných skladeb, nevíme přesně, co budeme hrát, ale snažíme se mít výběr vyvážený. Udělali jsme i bláznivé věci a máme bláznivé způsoby, jak je hrát.

Jaké to je natočit album po tak dlouhé době?

Byla to dlouhá doba a nějaký čas taky zabrala práce na desce, ale jsem spokojen s tím, jak dopadlo. Jsem hrdý na příspěvky všech, i noví členové, bubeník Tim a kytarista Destructhor, odvedli opravdu hvězdnou práci. Jsem hrdý, že můžu pracovat s těmito skvělými hráči.

Jak se hledalo téma pro album?

Vyplynulo to velmi přirozeně. Chtěl jsem experimentovat s odlišnými jazyky, udělat něco, co jsem dříve neudělal, protože to mě udržuje svěžího. Už jsme měli hotovou nějakou avantgardnější hudbu, a já jsem chtěl přispět k tomu, aby byla ještě působivější.

Vyvolali jsme i zájem lidí, kteří nutně neposlouchají extrémní hudbu. Zaujala i moje přátele, kteří se se mnou nestýkají kvůli tomu, že jsem v kapele. I lidé, kteří mají rádi odlišné styly hudby, říkali: Nikdy jsme tohle neposlouchali, ale je to fakt dobrý.
Morbid Angel vždycky hledali něco nového, dříve se inspirovali i sumerskou mytologií.

Vše je o příběhu a příběh pořád pokračuje. Věnuji se tématu šílenství, které se pořád obměňuje. Poselství je stále stejné, ale je to podané různými způsoby, jsou tu různé způsoby, jak se o tom mluví, různé způsoby, jak dát vytvořit příběh

Máte novou desku. Uvažujete, že natočíte další?

Tuhle jsme právě dokončili, takže... No ale moje kreativita němá hranic, plánuju hodně věcí.