Jmenuje se Ron Newt a byl zpěvákův kamarád z dětství, který se později stal jeho spolupracovníkem. Disponuje unikátními videonahrávkami z počátků kariéry Krále popu, za které mu už v minulosti mnohé filmové, televizní i vydavatelské společnosti nabízely spoustu peněz. On je ale neprodal a nyní se rozhodl je zužitkovat sám.

Unikátní záběry jsou především z let 1981–1982. Newt je hodlal zveřejnit již za Jacksonova života, ale zpěvák s tím nesouhlasil, neboť nechtěl, aby jej lidé viděli při dřině mimo pódium.

„Velice mu záleželo na tom, aby lidé neviděli jeho únavu během zkoušek. Na těch záběrech je ale i spousta vtipných momentů. Půvabné například je, jak Michael proklíná svého bratra Randyho za to, že mu šlápl na šňůru od mikrofonu,“ řekl serveru wenn.com Newt.

V dokumentu chce odtajnit i příběh dívky, která se pro Jacksona stala inspirací k napsání písničky Billie Jean. „Nadešel čas představit ji. Vím, kde žije, a vím, že chce hovořit před kamerou. Má syna, který je velmi podobný Michaelovi. Její příběh spolu s archivními nahrávkami ze zkoušek mladého Jacksona budou tvořit zajímavý celek. Bude to hit,“ dodal.

Ron Newt rovněž píše knížku s pracovním názvem All That Glitters. Popíše v ní roky, kdy pracoval pro Jacksonovu rodinu. Zaměstnán u ní byl od roku 2005.