Server Rotten Tomatoes shromažďuje filmové kritiky a hodnotí je, výsledkem je průměrná známka na procentní škále od nuly do sta. Film Toy story 3: Příběh hraček na Rotten Tomatoes získal celkové hodnocení 99 procent, do něhož je zahrnuto 247 recenzí.

O jeden procentní bod méně získal další animovaný film Jak vycvičit draka, který zatím hodnotilo 156 filmových kritiků. Na dalším místě je s 97 procenty film o vzniku Facebooku The Social Network, jehož známka vychází z 258 recenzí.

Jak vycvičit draka

Jak vycvičit draka

FOTO: fotobanka Profimedia

Editor serveru Matt Atchity očekává, že právě tyto snímky budou hlavními favority při udělování Oscarů. Velkou šanci ale dává i britskému dramatu The King's Speech, který získal ze 145 recenzí průměrnou známku 96 procent. Úspěšný podle něj může být i western Opravdová kuráž, který byl do kin uveden teprve minulý týden, ale už na něj bylo vydáno 174 kritik a jeho průměrná známka je 95 procent.

The Social Network

The Social Network

FOTO: fotobanka Profimedia

Atchity řekl, že v minulosti se nejlepší filmy roku na Rotten Tomatoes ve značné míře shodovaly s filmy nominovanými na Oscara. "Kritici i členové filmové akademie jsou filmoví profesionálové. Jak jedni, tak druzí vědí, co jsou dobré filmy," řekl.

Nominace na Oscara budou zveřejněny 25. ledna. Vítězové budou oznámeni na slavnostním ceremoniálu 27. února.