"Mám celou sbírku nahrávek, na kterých rapuju, už od doby, co mi bylo třináct! Chtěl jsem být rapper, takže vznikly stovky a stovky nahrávek. Jsou vážně zábavné!" uvedl Pattinson.

Čtyřiadvacetiletý herec a model si prý také skládal vlastní písně, ovšem verše do nich většinou "kradl" od jiných lidí, dodal. "Byly to věty, jako 'vyrostl jsem na ulici', což byla naprostá fraška, protože ve skutečnosti jsem vyrostl v dost pěkné části Londýna jménem Barnes. Rozhodně žádné ghetto!"

Pattinson hraje nesmrtelného upíra Edwarda Cullena ve filmové adaptaci populárních románů Stephenie Meyerové. Jako první se v kinech objevil v roce 2005 film Stmívání. Po něm následovalo v listopadu 2009 pokračování s českým distribučním názvem Twilight sága: Nový měsíc; oba filmy dohromady vydělaly více než 1,1 miliardy dolarů.

Třetí díl Twilight sága: Zatmění měl v kinech premiéru letos v létě. Na příští rok je plánována Twilight sága: Rozbřesk: část 1. a druhá část závěrečného dílu se v kinech objeví o rok později.