Síť firmy MOD Systems se jmenuje Download2Go a můžete si u nich zakoupit jednotlivé písničky nebo alba a filmy, přetáhnout je na paměťovou kartu, audio či video přehrávač či mobil přes USB. Soubory se platí kartou, jsou bez ochrany a lze je přehrávat na nejrůznějších kapesních přístrojích a počítačích PC i Mac.

Vypadá to sice méně moderně než přímé stahování do mobilních přístrojů, jenže jak poznamenává komentář magazínu Rollingstone, internet v mobilu není zrovna zadarmo a navíc často selhává ve venkovských oblastech nebo v přetížených velkoměstech. Automaty jsou podle údajů výrobce velice rychlé. Celý film prý můžete mít i za dvě minuty.

Bangkok předběhl New York

Myšlenka na pouliční prodej mp3 však zdaleka není nová. Už pár let se můžete setkávat s prodavači empétrojek, pochopitelně nelegálních, např. v ulicích thajského Bangkoku.

Tamní podnikatelé si vytáhnou počítač na ulici pomocí prodlužovačky a na místě stáhnou a prodávají turistům velmi levně cokoliv, o co si řeknou. Konkurují tak kamenným obchodům, které prodávají v přepočtu za několik desetikorun podezřelá CD rovněž nelegálního původu.