Britská kapela přivezla do Prahy představit svou novou desku Head First, inspirovanou roztančeným diskem 80. let. Dopředu ale avizovala, že nezapomene ani na starší hitovky. [celá zpráva]

Goldfrapp na vystoupení v Praze

Alison Goldfrapp

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Goldfrapp na sebe nenechali publikum čekat, ospalou atmosféru v klubu rozčísli přesně v deset hodin večer s písní Crystalline Green, kosmickým úvodníkem k taneční elektropopové smršti, která následovala. Kolena a zadky přítomných rozhýbal hned další song z nové desky Dreaming a s každou další písní se pak nadšení přítomných stupňovalo. U pecky Alive to už v publiku doslova vřelo a rauš evidentně panoval i na pódiu.

Goldfrapp na vystoupení v Praze

Rozfičení Goldfrapp v neotřelých kostýmech

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Roztančené publikum pak stejně nadšeně vítalo každý další song, který jim skupina nabídla. Zazněly tak ještě například písně I wanna Life, Beliver či Number 1. V přídavcích se pak přítomní dočkali i nejznámější hitovky Rocket. Výjimkou v rozjetém tanečním setu byl snad jen melancholický přídavek Little Bird doprovázený na housle a závěrečná pochodová Strict Machine.

Goldfrapp na vystoupení v Praze

V publiku se to vlnilo po celou dobu

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

K euforii fanoušků z koncertu jistě přispěl bezchybný a energický výkon zpěvačky Alison Goldfrapp, jejího čtyřčlenného hudebního doprovodu, a celkově velmi dobrý zvuk. Na své si na koncertě přišly ale i oči přítomných.

Mezi lesklými modely členů kapely ve stylu "vyhrocených" disko osmdesátek kralovaly kostýmy zpěvačky Alison Goldfrapp. Ta se nejprve předvedla v černostříbrném havraním kostýmu  a nakonec v melírovaném kožichu, který jako by byl ušitý z lidských vlasů. Simulovaný vítr pak dodal módním kreacím i vlasům zpěvačky ten správný energií sršící šmrnc. Hluboké výstřihy zase patřily výhradně mužským členům kapely, kteří se neváhali nasoukat do úplých stříbrných tílek či lesklé rozhalenky.

Goldfrapp na vystoupení v Praze

Obří kovově zářící dekorace v pozadí působila také velmi efektně.

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky