Richard Müller: Už

Slovenský zlobivý muž Richard Müller vydává nové album, které je pojmenované podle prvního singlu . Jde o píseň, kterou zpěvák představil během jednoho z večerů Česko Slovenské Superstar. Jako druhý singl se chystá svižná píseň Hluk.

Kolekce jedenácti nových skladeb má velmi moderní sound a vznikla ve studiích Creative Music House za pomoci producentů Petra Grausa, Tomáša Zubáka, Sláva Solovica a Mariána Kachúta (Zuzana Smatanová, Misha). Na textech se podílel jeden z nejrespektovanějších slovenských textařů Vlado Krausz, který spolupracuje například s kapelou Peha.

SonyBMG Entertainment

 

Toni Braxtonová: Pulse

Majitelka podmanivého kontraaltu Toni Braxtonová si dala se svou šestou studiovou deskou s názvem Pulse na čas dlouhých pět let. Na vině byly spory s vydavatelstvím, úniky skladeb, změny tracklistu i zpěvaččina nemoc, když bojovala s rakovinou prsu.

Na Pulsu najdete balady laděné do r´n´b, svižné popové písně, ale i taneční věci. Za celý tým, který jí s deskou pomáhal jmenujme Davida Fostera, Harveyho Masona nebo Dapo Torimirona. Album reprezentují hned tři singly Yesterday, Hands Tied a Make My Heart.

Warner Music

 

Jára Cimrman: Zvuková kronika

V roce 2007 odvysílal Český rozhlas ke 40. výročí oblíbené pražské scény Divadla Járy Cimrmana seriál, který sestavil Vladimír Kroc. Nyní vychází na CD Zvuková kronika, čtyřhodinový záznam tohoto dokumentu ve formátu MP3. Je doplněný o brožuru se základními informacemi o čtrnácti hrách divadla a několika desítkami archivních fotografií.

V seriálu účinkují Zdeněk Svěrák, Ladislav Smoljak, Miloň Čepelka a další členové a přátelé Divadla Járy Cimrmana. Z obsahu vybíráme: O rodinném dramatu Akt, O činohře Vyšetřování ztráty třídní knihy, Jak přišla na svět operetní jednoaktovka Cimrman v říši hudby...

Český Rozhlas

 

Mashy Muxx: Light

Brněnská crossover kapela Mashy Muxx vydává své třetí oficiální album nazvané Light. Deska dokazuje, že kapela je po patnácti letech sehraná, hráčsky a kompozičně nadaná. „Je to naše „nejsvětlejší“ deska, možná i nejpřístupnější pro širší publikum, určitě také nejvíc písničkovitá,“ komentuje Light bubeník, zakládající člen Mashy Muxx, Onehalph.

Novinka obsahuje devět skladeb a dva remixy skladeb z předchozí desky Hoaxx. Na nahrávce se podílela řada hostů, například Radek Malý z Model Bazaar, Ibe z Voodooyoudo nebo Ondřej Havlík z Mako!Mako. Pod nahrávkou je rovněž podepsán přední český producent Ecson Waldes.

Vlastní náklad / Indies rec.

 

CocoRosie: Grey Oceans

Sierra a Bianca Casadyovy, francouzské sesterské duo známé pod jménem CocoRosie, vydávají nové album s názvem Grey Oceans.

Je to již čtvrtá studiová deska dvojice, která se dá nejlépe zařadit pod experimentální, nebo freak-folk žánr. Zajímavé na aktuální desce je to, že ji sestry nahrávaly celkem v pěti zemích.

Panther